CO JE TO SCRAPBOOKING?

CO JE TO SCRAPBOOKING

Scrapbooking je v podstatě tvoření z papíru, při kterém se vyrábí ozdobná fotoalba např. k zachycení Vašich vzpomínek. Tvořit můžete také např.: originální přáníčka, zdobit diáře, vytvářet pozvánky a oznámení nebo různé krabičky a deníčky. Zkrátka cokoliv, co Vám udělá radost při ručním tvoření.

mceclip0_sm

ZVLÁDNU TO?

Scrapbooking je hobby pro každého, kdo rád něco tvoří a dělá mu to radost. Talent k tomu ani tak zapotřebí není. Všechno ale půjde líp časem, když budete trénovat a získáte nějaké zkušenosti. Nemusíte umět malovat, ani krásně psát. S obrázky Vám pomůžou razítka a texty si můžete klidně vytisknout a vlepit na stránku. 

 

KOLIK ZABERE TVOŘENÍ ČASU? 

Kolik jen budete chtít, je to jen na Vás! Tvořit můžete jednou za čas, každý den, nebo když budete zrovna něco potřebovat. Průměrně výroba přáníčka zabere půl hodiny, scrapbookovou stránka pak cca dvě hodiny. No a minialbum - to už je práce na víc dní. 

 

CO VŠECHNO K TVOŘENÍ POTŘEBUJI? 

mceclip1_sm

POMŮCKY:

Základem jsou dobré nůžky, kvalitní řezačka a lepidla. Až si vyzkoušíte, co Vás ve Vašem tvoření baví, můžete se poohlédnout po vyřezávacím strojku, raznicích nebo dalších pomůckách.

ALBA:

Pokud se chceš věnovat tvoření stránek, vyber si jakékoliv album vhodné velikosti.

MATERIÁLY:

Barevné a jinak zdobené papíry, samolepky a dřevěné či kartonové VÝŘEZY. Fantazii se meze nekladou. A až budete vědět, co se Vám líbí, určitě vyzkoušejte i jiné ozdoby (umělé květiny, pěnové samolepky, stužky, aj.)

 

CO SI MŮŽU VYROBIT?

 mceclip2_sm

 

Scrapbooková stránka (scrapbokový layout)

Na stránku se lepí fotografie (hlavní bod celé stránky) a přidávají se samolepky, výřezy, vzorované papíry a různé ozdoby.

 

Traveler´s notebook (cestovní deníček)

Je to deníček menšího formátu, který se používá jako základ alba. Můžete ho použít na cestování a dovolenou, ale hodí se i na deníček miminka, těhotenský památníček, svatební diář, album z Vánoc, aj.

 

Scrapbookové minialbum

Album si můžete vyrobit od samého základu. Stačí ti k tomu kartonové desky, knihařské kroužky nebo jiný typ vazby. Existuje spousta různých polotovarů - např. leporelo nebo harmonikové album, které si snadno dotvoříte dle Vašich představ.    

 

Cardmaking neboli tvorba přáníček

Originální přáníčka na narozeniny, svátek, přání k Vánocům či jen tak. To všechno si můžete vyrobit z materiálů na scrapbooking. Jestli se hned se začátku necítíte na velké stránky, je ideální začít s přáníčkem.

Vyzkoušíte si na něm vystřihování, lepení nebo různé techniky razítkovaní a embossování. 

 
Tak co, kdy se pustíte do prvního tvoření? Pochlubte se nám s výrobky do komentářů nebo nás označujte na Instagramu #hravedrevo #tvorenijeradost