TVOŘENÍ - Jednoduchý velikonoční věnec

Přinášíme vám návod na tvoření jednoduchého velikonočního věnce, k jehož výrobě vám stačí pouze pár produktů z našeho e-shopu. Tvoření s vámi hravě zvládnou i děti, a tak si můžete společně vytvořit krásnou jarní dekoraci třeba do okna! 

Materiál a pomůcky

 

 

Postup:

Vajíčka si rozdělíme podle toho, do kolika barev chcete celý věnec kombinovat - my jsme zvolili barvy 2

Vajíčka si nabarvíme - můžeme ozdobit čímkoliv (pastelky, fixy, vodovky, temperové barvy, pastel, prstové barvy, samolepky, látky, ubrousky, aj..)

Nabarvíme kuřátko či jiné zvířátko a popřípadě i přízdoby. My jsme volili přízdoby v barvě přírodní. 

Doděláme detaily - Zase můžeme použít mnoho technik jak vajíčka či jiné výřezy dozdobit  (pastelky, fixy, vodovky, temperové barvy, pastel, prstové barvy, samolepky, látky, ubrousky, aj..)

Vajíčka nalepíme tavnou pistolí, či jiným lepidlem do požadovaného tvaru - v našem případě kruh jelikož děláme "věnec". Můžete si dopomoci kartonovou podložkou, kterou si vyřežete do tvaru kruhu a nalepíte zespoda vajíček. Věneček je pak pevnější. 

Na věnec nalepíme kuřátko. Aby věnec nebyl tak obyčejný, zvolili jsme přízdobu v podobě dřevité vlny a nalepili jsme ji kuřátku na nožičky, tak aby tvořila dojem hnízdečka.

Už máme skoro hotovo, teď nás čeká zdobení...

Přidáme různé přízdoby dle vlastního výběru, můžou to být i přírodniny nebo umělé květiny. Pokud ale nic z toho nemáte, nezoufejte, vystačíte si s našimi různými tvary, které věnci dodají veselost a jarní nádech.

Pokud se Vám na věnci něco nelíbí, můžete předělat, opravit nebo dobarvit. V našem případě jsme dodělali kuřátku růžové tvářičky.

Tak a je to! Věnec do pár minut máme vytvořený. Teď už jen rozhodnout, kde nám bude dělat velikonoční atmosféru. 

Tak co, kdy se pustíte do prvního tvoření? Pochlubte se nám s výrobky do komentářů nebo nás označujte na Instagramu #hravedrevo #tvorenijeradost